Bosna a Hercegovina – Údolí pyramid ve Visoku

Historie, Objevování, Turistika

Termíny:
26.6. - 1.7. 2024, 23.8. - 28.8. 2024


8790 Kč


ÚDOLÍ PYRAMID VE VISOKU - jedna z největších pyramid světa (220 m)

1. den - odjezd z Č. Budějovic ve večerních hodinách, přejezd do Visoku v Bosně a Hercegovině.

2. den - dopoledne prohlídka podzemního labyrintu tunelu Ravne s průvodcem. Dva kilometry od největší pyramidy Slunce byl objeven vstup do podzemních prostor, které jsou stále odhalovány a je zde předpoklad, že vedou pod pyramidy v údolí. V chodbách byly nalezeny keramické bloky (megality) staré více než 30 tis. let, v jejich okolí byla zjištěna harmonizující Schummannova rezonance a veliké množství negativních iontů s revitalizujícími účinky. Lidé pociťují zejména ústup dýchacích problémů a chronických bolestí zad a popisují přítomnost silných energetických míst. Možnost meditace nebo ozdravného pobytu v podzemí. Odpoledne návštěva mohyly ve Vrátnici (Tumulus) 4 km od Visoku. Jedná se o kopec postavený z pravidelných pískovcových bloků o váze až 20 tun. Geologické vrty potvrdily dutý prostor uvnitř mohyly. Pak návštěva archeologických výkopů na úpatí pyramidy Slunce.

3. den - Pyramida Měsíce - návštěva archeologických výkopů na úpatí této pyramidy a pak možnost výstupu na vrchol. Odpoledne výstup na vrchol pyramidy Slunce (možnost vyvezení taxi), prohlídka zříceniny vrcholového hradu nebo individuální ozdravný či meditační pobyt v podzemních prostorech v Ravne nebo individuální prohlídka a nákupy ve Visoku.

4. den – výlet do Mostaru (UNESCO) - stará část s výrazně orientálním rázem se rozkládá při skalnatých březích Neretvy. Návštěva dervišského kláštera Blagaj a romantických vodopádů na řece Kravice, které při vyšším stavu vody připomínají Plitvice.

5. den - Sarajevo – prohlídka kompletně opraveného města s průvodcem (muslimská, židovská, katolická a pravoslavná část), individuální program. Odjezd v odpoledních hodinách, po cestě zastávka u mohutných pramenů řeky Bosny a v areálu kamenných koulí.

6. den - návrat do Č. Budějovic v ranních hodinách.

Doporučené kapesné na vstupy cca 60€.

9.540,- Kč - cena s polopenzí

Příplatky:
800,- Kč za jednolůžkový pokoj
Sleva: 350,- Kč osoba ve 3lůžkovém pokoji (automaticky výhled na město)

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 3x ubytování v hotelu se snídaní ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • cestovní pojištění
  • vstup do podzemního labyrintu Ravne (cca 10 EUR), opakovaný vstup cca 5 EUR
  • archeologické vykopávky na pyramidě Slunce cca 5 EUR, pyramidě Měsíce cca 5 EUR, Tumulusu cca 5 EUR
  • případné použití taxi pod vrchol pyramidy Slunce cca 7 EUR
  • ostatní vstupné cca 10 EUR