O nás

Nejen objevovat svět, ale ukázat ho i ostatním.

S takovou vizí vznikla v roce 1998 Cestovní kancelář Mgr. Vladimír Kojan.

Od té doby jsme spolu s Vámi procestovali známé i zapomenuté kouty Evropy, v nohách a fotoalbech máme ale i kus Asie, Afriky a Jižní Ameriky.

Specializujeme se nejenom na pěší túry nedotčenou přírodou, ale i na architektonické skvosty evropských metropolí, poznávací zájezdy, cyklo výlety nebo zasloužené chvilky odpočinku v lázních.

V posledních 10 letech se zaměřujeme také na poznávací zájezdy a výlety pro školy. Zejména destinace jako Řím, Florencie, Paříž, Londýn, Krakow a Osvětim patří k oblíbeným mezi základními a středními školami nejen v Českých Budějovicích.


Rád bych vám jménem svým i svých průvodců popřál bohaté cestovatelské zážitky. Těším se na naše setkání.
Mgr. Vladimír Kojan, průvodce a majitel CK Kojan
Mgr. Vladimír Kojan

Tým CK Kojan


Vladimír Kojan

Průvodce a majitel CK

Svou vlastní cestovní kancelář jsem založil v roce 1998 jako nadšený průvodce a zapálený cestovatel. Mezi mé první destinace patřilo Rumunsko, kam jsem se vydal v roce 1989 po přečtení knihy Karpatské hry od Miloslava Nevrlého. Chtěl jsem projít všechny hory, o kterých psal. Dodnes jsem procestoval 83 zemí světa.


Kromě cestovní kanceláře naplňuje můj pracovní život také gymnázium v Českých Budějovicích, kde učím dějepis a společenské vědy. Studentům nejen českobudějovických škol zprostředkovávám školní i soukromé výlety jak po České republice, tak po celé Evropě, Asii a Africe. Rád mladým lidem předávám své cestovatelské zkušenosti a ukazuji jim místa, která znám a která mám rád.

Anna Ottová

Koordinátorka CK, průvodkyně

Vláďa Kojan byl Aničky třídním učitelem na gymnáziu. Účastnila se každého jeho výletu a zájezdu. Netrvalo dlouho a pro práci v cestovním ruchu se nadchla. Při přípravě zájezdů i během zájezdů byla poblíž průvodců a učila se od nich.


Zatímco hodně cestovala, postupně se začala věnovat i přípravám, organizaci a koordinaci zahraničních zájezdů CK Kojan. Nyní se navíc zaměřuje hlavně na marketing CK Kojan, komunikaci se zákazníky, administrativu a také spravuje facebookový a instagramový účet naší CK.


Během sbírání zkušeností s cestováním objevila krásu a smysl v ukazování jejích oblíbených míst ostatním, a tak se stala průvodkyní. Aničku můžete potkávat zejména na zájezdech do sousedního Rakouska, kde rok studovala.


Josef Bigasz

Řidič autobusu

„…a pojede Pepa Bigasz?,“ ptají se naši stálí spolucestovatelé, když se přihlašují na zájezd. Pepova první cesta s klienty naší CK se uskutečnila v roce 2000, a to na Balkán, kam od té doby jezdí pravidelně několikrát ročně.


Kromě jeho bezkonkurenčních znalostí tamního prostředí a kultury je pro nás velkou výhodou jeho jazyková vybavenost. Mluví perfektně rumunsky a se svou slovní zásobou maďarštiny, italštiny, španělštiny, francouzštiny a němčiny se domluví prakticky kdekoliv. Kromě pravidelných cest do Německa, Velké Británie, Francie nebo Polska, je Pepa Bigasz specialistou na celou střední a východní Evropu.


Na svém tachometru má přes 1,4 miliónu najetých kilometrů a v roce 2016 vyhrál 1. místo v soutěži úsporné jízdy na polygonu v Rakousku. Na Pepu je maximální spolehnutí, má výborný orientační smysl a vždy se těší na další zájezd s vámi.


Pavel Říha

Řidič autobusu

27krát v Norsku, 23krát na Korsice, 56krát v Paříži, 19krát v Anglii, 15krát ve Švédsku a v Římě zhruba 8krát ročně – to je jenom malý výčet toho, kam vás za posledních 20 let vozil Pavel Říha, který má za volantem autobusu najeto přes 1,5 miliónu kilometrů.


Pavel se specializuje hlavně na střední a západní Evropu, byl s námi ale také například v Srbsku, Rumunsku nebo Moldávii. Mluví velmi dobře anglicky, má skvělý orientační smysl a je u našich klientů velmi oblíbeným parťákem na cesty, se kterým se po chvilce budete cítit, že ho znáte roky. S průvodcem umí Pavel vytvořit skvělý tým, který je zárukou dobré nálady a pohody během celého zájezdu.

Květa Tůmová

Průvodkyně

Přes týden oblíbená učitelka chemie na gymnáziu, o víkendech a o prázdninách vynikající průvodkyně, která vás bude bavit. Její ochota, skvělé vystupování a příjemný a klidný hlas doprovází nespočet našich klientů na cestách do Rakouska, Itálie, Slovenska nebo Norska. Květy „majstrštyk“ je oblast Berchtesgadenu, kam vozí dospělé i studenty na dvoudenní výlet, kterým jsou účastníci nadšeni.


Svá oblíbená místa Květa velmi dobře zná. Budete mít pocit jako by vás provázel někdo z místních. Květa je společenská a práce s lidmi ji baví, což poznáte již v první chvíli při nástupu do autobusu. Ráda poradí, kde najdete nejbližší obchůdek nebo doporučí tu nejlepší restauraci. Kdo zájezd s Květou zažije, rád se vyptává, jaké další zájezdy bude opět průvodcovat ona.

Iva Pelcová

Průvodkyně

Text připravujeme.

Kateřina Hessová

Průvodkyně

Učitelka angličtiny, překladatelka a průvodkyně – to je naše usměvavá, přátelská a vždy optimistická Katka, která miluje města i přírodu. Nejčastěji jezdí do Anglie, která je téměř jejím druhým domovem. Velmi ráda vám ukáže místa, která nesmíte minout.


Jako správná milovnice anglického způsobu života nepromešká jedinou příležitost, kdy by mohla navštívit Londýn či jižní nebo severní část Anglie. Koneckonců jezdí tam každý rok už od 90. let. Kromě Anglie se v létě ráda podívá i na Korsiku, kde si užívá divokou krásu místních hor.


Katka je příjemná a má vždy dobrou náladu, kterou bez výjimky nakazí každého účastníka našeho zájezdu.

Václav Kuneš

Průvodce

Vašek je mladý, svědomitý, pečlivý a jazykově vybavený specialista na evropská města. Vystudoval historii, kterou umí zajímavě vyprávět, a má neskutečný dar zaujmout svým výkladem i ty, kteří dějepis na škole zrovna nemilovali.


Vašek učí dějepis a češtinu na gymnáziu a ve volném čase jezdí s naší cestovní kanceláří především do Norimberku, Salcburku, Drážďan, Říma nebo Budapešti. Zájezdy do těchto evropských měst jsou nejoblíbenější zejména v období adventu, kdy nechybí kouzelná vánoční atmosféra.


Partneři