Rakousko – Krásy Korutan

Města, Hory, Poznání

Termíny:
1.6. - 5.6. 2024


11690 Kč


1. den – odjezd z Č. Budějovic v ranních hodinách. Výjezd lanovkou na vrchol Gerlitzen (1.911 m), odkud se naskýtají pěkné výhledy na jezero. Lehká turistika. Odpoledne odpočinek u malebného korutanského jezera Ossiacher See nebo možnost romantické plavby lodí po jezeře a návštěva hradu Landskron. Odjezd na Ubytování.

2. den – odjezd do Flattachu, kde vyjedeme lanovkou Mölltaler Gletcher až do výšky 2.800 m, odkud jsou krásné rozhledy na vrcholy NP Vysoké Taury. Možnost pěší turistiky nebo sjezd lanovkou zpět do údolí. Odpoledne přejezd do Mallnitzu, kde vyjedeme lanovkou Ankogel do výšky 2.620 m, pěší výstup na vyhlídku do výšky 2.700 m. Návrat na ubytování.

3. den – odjezd k unikátním jeskyním Obir Tropsteinhöhlen. Přejezd k jedné z největších dřevěných rozhleden na světě Pyramidenkogel. Z výšky 100 metrů své návštěvníky potěší úžasným pohledem na panorama Alp a krásné jezero Wörthersee. Prohlídka malebného městečka Maria Wörth. Případně možnost koupání.

4. den – výlet do NP Nockberge. Výjezd lanovkou z lázeňského městečka Bad Kleinkirchheim na Kaiserburg (2.055 m). Odtud nenáročný výstup na vrchol Wöllaner Nock (2.145 m) nebo návštěva lázní Sv. Kateřina (cca 20 EUR / 3 hod.). Odpoledne oblast Millstätter See.

5. den – prohlídka Gmündu (Starý a Nový zámek, příp. muzeum Porsche). Přejezd do údolí Maltatal s množstvím úchvatných vodopádů. Výjezd autobusem vysokohor - skou silnicí Malta Hochalmstrasse k obrovské přehradě Kölnbreinsperre, v nadmořské výšce 1.933 m s vyhlídkovou lávkou Airwalk, ze které si můžete užít dechberoucí výhledy do dvouset metrové hloubky. Výhledy na ledovce Tauernských Alp. Odjezd do ČR. Příjezd do Č. Budějovic ve večerních hodinách.


Změna programu vyhrazena dle odstávek lanovek.'

1lůžkový pokoj - 13.390,- Kč.

Cena zájezdu zahrnuje

  • doprava autobusem
  • 4x ubytování v hotelu Kolmhof 4* s výbornou polopenzí o 5 chodech
  • Korutanskou kartu – zdarma vstupy a lanovky, které jsou uvedeny v programu
  • služby průvodce

Cena zájezdu nezahrnuje

  • vstupné nad rámec Korutanské karty
  • cestovní pojištění
  • pobytovou taxu cca 3 EUR / noc