Francie – Podzimní Paříž

Města, Poznání

Termíny:
27.10. - 31.10. 2021


4800 Kč


Program:
1. den - 16.00 h odjezd z Českých Budějovic parkoviště u prodejny Peugeot naproti Výstavišti.– zájezdový autobus firmy ČSAD Autobusy České Budějovice - typ Scania Trasa – hraniční přechod Rozvadov / Waidhaus, noční průjezd Německem směr Nurnberg, Heilbronn, Kaiserslautern, hraniční přechod Saarbrucken, ve Francii směr Metz, Reims.

2. den - V ranních hodinách příjezd do Paříže. Podle časových možností malá okružní jízda částmi pařížských okresů . Quartier Latin/Latinská čtvrť, Montparnasse, Invalides, po ní prohlídka jednoho z největších muzeí světa Louvre (vstup cca 8,5 eur, do 18 let zdarma) Odpoledne pěší procházka – Forum les Halles, bývalá tržnice „Břicho Paříže“, Centre Pompidou – moderní kulturní centrum, Hotel de Ville, radnice, Notre-Dame de Paris, nejnavštěvovanější památka Francie, dále přesun k Tour Eiffel – možnost výjezdu do některého ze tří pater k vyhlídce na Paříž a okolí (vstup 1.patro 4,10 eur, 2.patro 8 euro, 3.patro 12 euro), večer odjezd na ubytování v hotelu Formule 1 v okolí Paříže

3. den - Po snídani odjezd do Versailles, sídelní rezidence králů Francie Ludvíka XIV., Ludvíka XV., po Paříži druhé nejvíce navštěvované místo ve Francii. Podle zájmu prohlídka zámku (7,5 euro, do 18 let vstup volný, nutno doložit osobním dokladem), procházka zahradami (3 euro při nejméně 30 osobách, děti do 10 let vstup volný) La Defense, nové moderní město v blízkosti Paříže s největším obchodním centrem v Evropě. Nejzajímavější budova Grande Arche / Velká Archa byla uvedena do provozu ke 200. výročí Velké francouzské revoluce. Montmartre , malebná čtvrť Paříže s bohatou minulostí a chrámem Sacré-Coeur, dalším symbolem města. V 19. st. bylo toto místo střediskem pařížské umělecké bohémy a místem zábav – kabaretů ( Moulin Rouge). Procházka nejzajímavějšími místy – bazilika Sacré-Coeur, vysvěcená 1919,stálé poutní místo, Place du Tertre, 130 m.n.m., nejvyšší bod Paříže, místo s malíři a jejich díly. Dnes je hojně navštěvována turisty, které lákají malebné ulice a umělecké ovzduší. Večer plavba lodí pod mosty řeky Seiny, zapsanými do seznamu UNESCO (jízdenka na loď 4,50 Eur), po skončení plavby procházka na nejhezčí vyhlídku na Tour Eiffel u náměstí Place de Trocadéro. K večeru odjezd na ubytování do Formule 1

4. den - Po snídani odjezd do Paříže. celodenní pěší procházka začne u ľArc de Triomphe, symbol napoleonské epochy, největší svého druhu na světě, a bude pokračovat přes Champ Elysées, kolem sídla prezidenta republiky po rue Faubourg Saint-Honoré s obchody slavných pařížských krejčovských firem, klenotníků aj., na place Vendome, hotel Ritz, odtud k Palais Royal, dále Forum des Halles, Centre Georges Pompidou. Odpoledne individuální prohlídka muzea Louvre, Hotel des Invalides s hrobkou Napoleona, jeho syna Orlíka a některých generálů, Musée Masmottan – Monet – kolekce děl impresionistů, Palais de Tokyo – centrum současného umění. Večer odjezd do vlasti – při zpáteční cestě krátká zastávka v Remis (katedrála)

5. den - příjezd domů okolo poledne


Možnost příplatku za dvoulůžkový pokoj 300 Kč/osoba.

Stravování mimo snídaně, které jsou zahrnuty v ceně zájezdu, vlastní. teplé a studené nápoje budou podávány v autobusu. Při celodenních procházkách nutno vzít potřebné nápoje i jídlo s sebou. Je možnost dokoupení večeří (2 chody) za 10 Eur/večeře.

Cestovní doklady: OP/ pas s platností nejméně 2 měsíce nad dobu pobytu

Různé:
Vezměte si s sebou pohodlné boty a oblečení, přezůvky, hygienické potřeby, pláštěnku nebo deštník, vlastní léky a jídlo dle své potřeby.  Počítá se se zastávkou u supermarketu na doplnění potravin, které jsou však o něco dražší než u nás.

V hotelech Formule 1 není dovoleno používat elektrické spirály na ohřev vody, např. spirály, je dovoleno používat el. holící strojky, vysoušeče vlasů, nabíječky mobilních telefonů Je nutno respektovat noční klid, zpravidla od 22.00 h – 6.00 h , čas na snídani bude stanoven po příjezdu do hotelového zařízení.

Prohlídka Louvre je individuální dle vlastního zájmu.

Na WC při průjezdu Německem je třeba mít připravené drobné mince 0,50 Eur.

Vzhledem k omezení dopravy autobusů v Paříži je nutno počítat s výdaji na veřejnou dopravu – aspoň 6 Eur

Program je koncipován s ohledem na povětrnostní podmínky a maximální využívání časových možností. Podle situace může být upraven.

Několik námětů:
- křídlo Denon – 1.patro – italské malířství – Mona Lisa, trasa označena šipkami, na témže patře je i francouzské malířství – velká plátna, např. korunovace Napoleona I.
- křídlo Sully – 1.patro – galerie dˇApollon, královská klenotnice: koruny králů Saint Lous, Lous XV., císaře Napoleona I., brož zhotovená pro císařovnu Eugénii, diamanty královny Hortensie – Sancy, Régent, a další klenoty.
- křídlo Richelieu – 1.patro – apartmány Napoleona III., 2.patro – vlámské malířství, život královny Marie Medicejské od Paula Rubense a další...


Cena zájezdu zahrnuje

  • 2x nocleh v hotelu Formule 1 ve třílůžkových pokojích se snídaní
  • dopravu luxusním autobusem
  • kvalifikovaného průvodce
  • pojištění léčebných výloh
  • pojištění pro případ úpadku CK (upadnout však nehodlám)

Cena zájezdu nezahrnuje

  • vstupy do navštívených objektů (studenti však mají většinu vstupů zdarma)